11. 5. 2026
Spoštovani uporabniki,
zaradi požara na območju Grajskega hriba v Celju, ki se je razširil v bližino visokonapetostnega in srednjenapetostnega daljnovoda, smo v sodelovanju z interventnimi službami preventivno izvedli izklop daljnovoda z namenom zagotavljanja varnosti gasilcev, prebivalcev in elektroenergetskega sistema.
Po informacijah gasilcev požar trenutno zajema večje območje, na terenu pa posredujejo poklicni in prostovoljni gasilci Gasilske zveze Celje. Zaradi varnosti potekajo tudi aktivnosti gašenja iz zraka.
Uporabnike prosimo za razumevanje in upoštevanje vseh navodil pristojnih služb. Oskrbo z električno energijo bomo ponovno vzpostavili takoj, ko bodo razmere na terenu to dopuščale in bo zagotovljena varnost za vse udeležene.
Hvala za razumevanje.
Elektro Celje