podjetje za distribucijo električne energije

Elektro Celje, d.d. zavrača navedbe konkurence glede ponudbe električne energije manjšim poslovnim odjemalcem

 

Družba Elektro Celje, d.d. je prepričana, da konkurenca izkrivlja dejstva, s čimer populistično zavaja potrošnike. Ob tem svoje minimalne konkurenčne prednosti pridobiva na priviligiran način, s čimer se denar steka v družbe v katerih imajo lastniške deleže privatni investitorji.

 

Elektro Celje, d.d. absolutno podpira konkurenčnost trga z električno energijo, vendar pod enakimi pogoji za vse trgovce z električno energijo, pri čemer pričakuje, da se konkurenca obnaša dostojno in se o vseh izjavah o konkurenci predhodno prepriča.

Po naših informacijah družba, GEN energija d.o.o. (v 100% lasti RS) kot proizvajalec električne energijo po pogodbi ekskluzivno prodaja podjetju GEN-I (ki je v 50% lasti podjetja Istrabenz Gorenje d.o.o. in 50% lasti Gen energija d.o.o.). Ravno ta pogodba naj bi bila tudi razlog, da električne energije na trgu na debelo ne ponujajo tudi drugim zainteresiranim osebam, med drugim tudi naši družbi. Kot smo ugotovili iz stanja na trgu, podjetje GEN-I d.o.o. nato na podlagi ekskluzivno nakupljene energije oblikuje drobno prodajne cene (cene za končnega odjemalca) nižje, kot jih oblikuje za prodajo na trgu na debelo (torej za prodajo zainteresiranim podjetjem, med katere sodimo tudi sami).

V zvezi s »cenejšo« ponudbo za manjše poslovne odjemalce konkurenca pravi: »da tem strankam doslej še nihče ni ponujal, da bi sami aktivno odločali, kdaj bodo podpisovali pogodbe za vnaprej in nihče jim ni ponudil, da bi sami lahko vplivali na izkoriščanje tržnih priložnosti.«

Elektro Celje, d.d. ves čas spremlja dogajanja na trgu z električno energijo in o tem svetuje svojim odjemalcem. Tako so vsi manjši poslovni odjemalci po predlogu dobavitelja s fiksnimi cenami med leti 2006 in 2009 (zakup električne energije za 3 leta, leta 2006) prihranili tudi 50 %, saj je cena v tem obdobju strmo rasla. Elektro Celje, d.d. je tem poslovnim odjemalcem, ki so izkoristili priložnost, pred kratkim že poslal predlog najugodnejše ponudbe.

Vsem odjemalcem je ves čas na voljo njihov skrbnik pogodbe, ki je seznanjen z razmerami na trgu in jim sproti svetuje glede gibanja cen in o pravem trenutku sklepanja pogodb. Vsi, ki se leta 2006 niso odločili za krajšo ročnost pogodb imajo res sklenjene pogodbe za nedoločen čas, cene se jim spreminjajo ob izteku koledarskega leta. Vendar imajo vsi možnost preiti tudi na krajši rok trajanja pogodb, o čemer jih ustrezno pravočasno obvestimo.

Odjemalce Elektra Celje, d.d. bi želeli opozoriti, naj nas v primeru, da razmišljate o zamenjavi dobavitelja električne energije predhodno kontaktirate in si zagotovite ponudbo, ki je bila s strani Elektra Celje vedno konkurenčna, če ne celo najugodnejša. Vse informacije glede ponudb za poslovne odjemalce so na voljo pri skrbniku pogodbe ali Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate. ali tel.: 03 42 01 410.

Nazaj